BLOG

Postanowienia noworoczne INACZEJ (prywatnie i zawodowo)

„Nic nie może ci przynieść spokoju oprócz ciebie”

Ralph Waldo Emmerson

Czytaj całość

Nowy Rok, wraz z życzeniami i przeświadczeniem, że zaczynamy nowy lepszy etap, mamy nadzieję na nowe 12 miesięcy, nowe 365 dni, nowe i wyjątkowe. Bazując na tym założeniu aż 55% z nas deklaruje podejmowanie postanowień noworocznych, które mają zmienić i ulepszyć życie. Tworzysz listę postanowień, celów i... po roku okazuje się, że nic z niej nie zrealizowałeś. OK… no może 20% „zdeterminowany szczęściarz”. W kolejnym roku obiecujesz sobie, że będzie inaczej, więc zrób coś INACZEJ.

Wielozadaniowość - hit czy kit?

„Człowiek, który goni dwa zające, nie złapie ani jednego”

Konfucjusz

Czytaj całość

Nareszcie chwila spowolnienia. Nawet jeśli nie masz teraz urlopu, to i tak w firmie jest ciszej, spokojniej. Już za nami, chaos związany z zakończeniem roku i domykaniem wszystkich ważnych spraw oraz wir przedświątecznych przygotowań i rodzinnych konfliktów. Czujesz satysfakcję – dałam/em radę, ale równocześnie ogromne uczucie zmęczenia. Zastanawiasz się, co doprowadziło do tego. Jednym z czynników jest tak modny multitasking, czyli wielozadaniowość. Chcesz dowiedzieć się więcej o tak zwanej złej wielozadaniowości, zapraszam do artykułu.

Zmień sposób myślenia!

„Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia”

Don Ward

Czytaj całość

Widzisz w swojej firmie mnóstwo obszarów, które „trzeba” poprawić lub udoskonalić. Cały czas zadajesz sobie pytania: kiedy?, za co? jak to zrobić?. Nie wiesz od czego zacząć? Perspektywa zmiany przytłacza cię w ciągle przekształcającej się rzeczywistości i piętrzących się pilnych sprawach do załatwienia. Mam dla ciebie dobrą wiadomość ... ale o tym w artykule.

Z zewnątrz widać więcej

„Najtańszym źródłem poprawy efektywności jest wykorzystanie doświadczeń innych.”

James Harrington

Czytaj całość

Dlaczego łatwiej jest zobaczyć drzazgę w oku u kogoś niż belkę w swoim? Okazuje się, że identyfikacja obszarów, które mogą działać efektywniej w firmie jest dużo łatwiejsza, jeśli patrzysz na nią oczami konsultanta, audytora lub nowo zatrudnionego pracownika. Wynika to między innymi z innej perspektywy patrzenia, innych doświadczeń biznesowych

i braku bezpośredniego zaangażowania w bieżącą rzeczywistość. Czy rzeczywiście tak jest?

Świat oczami innych wygląda inaczej

„Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.”

Anais Nin

Czytaj całość

Światów jest tyle, ilu żyje ludzi na świecie. Postrzeganie rzeczywistości nie opiera się na faktach ale na znaczeniu, jakie im nadajemy. Najlepszym przykładem jest szklanka w połowie zapełniona wodą, to jest fakt. Czy ona jest w połowie pełna czy pusta, to jest interpretacja umysłu i to jest wewnętrzny świat naszego postrzegania rzeczywistości.

Działaj TERAZ!

„Czas zmiany to czas lęku lub nowych możliwości. Twoja postawa zadecyduje, która z tych rzeczy będzie Twoim udziałem.”

Ernest C. Wilson

Czytaj całość

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość biznesowa, fala pesymistycznych informacji gospodarczych, rosnąca niepewność wszystko to stało się naszą codziennością. Większość firm – z pewnością Twoja również – zastanawia się jak utrzymać swoją rentowność, jak zahamować spadki sprzedaży, jak obniżyć koszty produkcji itd. Na kanwie tych pytań, gdzieś głęboko i skrycie wybrzmiewa pytanie: gdzie będzie moja firma za kilka lat?

Odpowiedzi nie znam, ale wiem, że w dużej mierze zależy to od Twojej postawy i Twoich reakcji, które podejmiesz TERAZ.

Polityka Prywatności

ul. Lęborska 60, 60-454 Poznań

Odwiedź nasze social media:

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Sposób, w jaki przetwarzamy te pliki, opisany jest w Polityce Prywatności.
Polityka Prywatności Zgoda